Apie pavojingas chemines medžiagas – Šilalės gimtadienio šventėje

Jau rytoj, rugpjūčio 15 d., Šilalėje vyks miesto gimtadienio šventė. Kviečiame šventės metu susipažinti su „NonHazCity“ projektu ir sužinoti daug naudingos informacijos apie švaresnę ir sveikesnę aplinką bei kuo galite pakeisti pavojingas chemines medžiagas.

Kviečiame iš pirmų lūpų sužinoti, kas daroma jūsų gyvenamojoje aplinkoje, kad būtų sumažintas pavojingų cheminių medžiagų poveikis. Šventės metu ne tik pristatysime projektą, bet ir suteiksime naudingos informacijos apie pavojingas chemines medžiagas jūsų namuose. Sužinosite, kokios medžiagos aptinkamos buitinėje chemijoje, kosmetikoje, žaisluose ir pan. Galėsite sužinoti, kokiomis natūraliomis priemonėmis pakeisti kenksmingus produktus.

Kviesime kartu žaisti žaidimus ir laimėti įvairių prizų. Šventės metu taip pat galėsite sudalyvauti atrankoje į savanorišką eksperimentą, kurį pradėsime jau šį rudenį. Jo metu keletas Šilalės rajono gyventojų šeimų savo namuose sulauks cheminių medžiagų ekspertų. Jie ne tik padės įvertinti aplinką, kurioje gyvenate, bet ir pasidalins konkrečiais individualiais patarimais. Tai puiki proga gauti nemokamas asmenines cheminių medžiagų specialistų konsultacijas ir sukurti saugesnę aplinką sau, savo artimiesiems ir savo gyvenvietei.

Projektu norima tiesiogiai pasiekti mažo mastelio teršėjus ir sumažinti pavojingų cheminių medžiagų naudojimą ten, iš kur jos pasklinda į aplinką, tai yra – taršos šaltinyje. Įvairiomis priemonėmis bendraujama su savivaldybe, mažo ir vidutinio dydžio įmonėmis bei gyventojais, siekiant, kad pavojingos medžiagos nepatektų į nuotekų vandenis ir, galiausiai, į Baltijos jūrą. „NonHazCity“ projektas jungia 18 partnerių iš Baltijos jūros regiono, tarp jų – ir Šilalės rajono savivaldybę.