Avalynės priežiūros priemonėse rasta fluorintų medžiagų

6 iš 20 avalynės ir tekstilės gaminių priežiūros priemonėse rasta pavojingų fluorintų medžiagų (angl. Fluorinated substances, trump. PFC), teigia nauja studija atlikta Švedijos Vandens ir Nuotekų asociacijos (SWWA). Taip pat 6 gaminiuose buvo šių medžiagų pėdsakų.
Organizacija tyrė įvairius vartojimo gaminius ir nustatė, kad fluorintų medžiagų randama staltiesėse, keptuvėse, kukurūzų spragėsių maišeliuose, picų dėžėse, dantų siūle, kartono gaminiuose bei impregnatoriuose. Šios itin patvarios medžiagos plačiai naudojamos dėl purvui ir vandeniui atsparių savybių. Šie junginiai plačiai paplitę gamtoje, randami ir gyvūnų bei žmonių organizme, kadangi labai sunkiai skyla į nepavojingas medžiagas natūralioje aplinkoje.
Tyrimų ataskaitoje SWWA fluorintų medžiagų ieškojo ir žmogaus organizme. Rezultatai parodė, kad šių medžiagų kraujyje rasta gerokai virš aptikimo ribos, nors ir gyvena daugumai žmonių įprastoje aplinkoje.
Organizacija tikisi, kad Švedijos vyriausybė, remdamasi šia ataskaita paspartins fluorintų medžiagų naudojimo ribojimą plataus vartojimo gaminiuose ES jau šiais metais. SWWA prašo Švedijos įmonių savanoriškai atsisakyti gaminių, turinčių šių medžiagų.

 

Priemonės, kuriose rasta fluorintų medžiagų:

waterproof

 

 

 

 

 

 

Vienas iš būdų išvengti fluorintų medžiagų batų, galanterijos ir tekstilės priežiūrios priemonėse – ieškoti alternatyvų paženklintų be PFOA, be PFOS (“PFOA & PFOS free”).

 

Daugiau apie mūsų vykdytą pavojingų medžiagų tyrimą žmogaus kraujyje.

Parengta pagal Tarptautinio chemijos sekretoriato (ChemSec) informaciją.