Balandžio 24 d. - Mados revoliucijos diena

2015 m. balandžio 24 d. – Mados Revoliucijos diena, kai mados vartotojai visame pasaulyje mes iššūkį mados gamintojams ir kvies juos teikti skaidrią informaciją apie mados gamybos procesus. Mados Revoliucijos diena yra skirta paminėti antrąsias siuvimo fabriko Dakoje, Bangladeše tragedijos metines, kurios metu žuvo 1133 ir buvo sužeista virš 2500 tuo metu fabrike dirbusių žmonių.

Socialinės ir ekologinės katastrofos mados pramonėje dažnai pasitaikantis reiškinys. Viena įtakingiausių pramonės šakų pasaulyje taip pat yra ir viena labiausiai priklausomų nuo žmogaus darbo jėgos. Tačiau kiek nedaug mes žinome apie tuos žmones, kurie gamina mums drabužius paslėpti po dideliais greitosios mados prekių ženklais.

Šia akcija – Mados Revoliucijos diena, tvarios, atsakingos mados šalininkai kviečia mados gamintojus skaidriai dalintis informacija apie parduodamo drabužio kilmę – kas, kokioje šalyje jį pagamino, ar drabužių fabriko darbuotojams buvo sudarytos sąlygos saugiai dirbti, ar sąžiningai atsiskaityta už jų darbą.

Nevyriausybinė organizacija „Baltijos aplinkos forumas” palaiko Mados Revoliucijos dieną ir kviečią pagalvoti kas yra „už” Jūsų naujai nusipirktų marškinėlių. „Nusifotografuokite su išvirkščiais drabužiais ir nusiųskite fotografiją gamintojui naudodami raktažodį-klausimą ♯whomademyclothes. Šiuo savo poelgiu atkreipsite gamintojo dėmesį, jog norite daugiau žinoti apie savo dėvimą drabužį nei parašyta jo etiketėje“ – ragina akcijos Lietuvoje koordinatorė Ieva Jurgaitytė.

Drabužio pirkimo momentas yra paskutinis veiksmas ilgoje mados tiekimo grandinėje. Šiandieniniai mados vartotojai nežino, kas gamina jų dėvimus drabužius, todėl lengva nepastebėti problemos, o tai lemia sunkų žmonių išnaudojimą. Prie šios sąmoningumo akcijos kviečiami jungtis ir neabejingi Lietuvos mados vartotojai ir gamintojai.

 

Daugiau apie Mados Revoliucijos dieną:

http://www.fashionrevolution.org/ ir facebook.com/fashionrevolution.org