Baliklio naudojimas didina riziką susirgti infekcinėmis ligomis

Mokslininkai teigia, kad jie nustatė ryšį tarp baliklio naudojimo namų priežiūrai ir mokyklinio amžiaus vaikų infekcinių ligų, ypač kvėpavimo takų, dažnumo.

Baliklio naudojimas yra efektyvi priemonė mikrobų naikinimui, tačiau cheminės medžiagos gali įjautrinti vaikų organizmus ir jie dažniau gali „pasigauti” gripą, tonzilitą ar kitas infekcines ligas.

Buvo nustatyta, kad baliklio naudojimas namų švarai didina riziką susirgti gripu 20 proc. o tonzilitu – 35 proc.

Aplinkos ir sveikatos tyrimų centro (Belgija) atlikto tyrimo metu, buvo apklausti 9102 mokyklinio amžiaus vaikų (6-12 m.) tėvai iš Suomijos, Olandijos ir Barselonos. Tėvų buvo klausiama ar jie naudoja namų švarai baliklį (bent vieną dieną per savaitę) ir kaip dažnai per pastaruosius 12 mėn. jų vaikai sirgo infekcinėmis ligomis (gripu, tonzilitu, sinusitu, otitu, bronchitu ar plaučių uždegimu).

Apklausos rezultatai parodė, kad Ispanijoje net 72 proc. šeimų namų švarai naudoja baliklį bent kartą per savaitę, tuo tarpu Suomijoje tik 7 proc. Ispanijoje mokyklų sanitarinei švarai palaikyti taip pat yra naudojamos priemones su balikliais. Tyrimo rezultatai taip pat parodė, kad visose trijose šalyse namuose, kur baliklis buvo naudojamas, vaikų sergamumas infekcinėmis ligomis buvo didesnis.

Tai galima paiškinti tuo, kad dirginančios medžiagos esančios balikliuose gali pažeisti plaučių ląsteles, kurios tampa mažiau atparios ir susidaro palankesnė terpė patekti infekcijai. Tad dirginančių priemonių naudojimas kasdienei namų priežiūrai nėra naudingas Jūsų sveikatai, ypač vaikams.

Parengta pagal:

http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/bleach-linked-to-20-rise-in-childhood-infections-including-flu-and-bronchitis-10154150.html

http://oem.bmj.com/content/early/2015/02/20/oemed-2014-102701.short?g=w_oem_ahead_tab