Danija: plaukų formavimo priemonėse rasta draudžiamų cheminių medžiagų

Danijos vartotojų tarybos „THINK Chemicals” atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad L’Oréal plaukų modeliavimo priemonėje „Kérastase K Short Mania” sudėtyje yra kosmetikos priemonėse draudžiamos cheminės medžiagos – polyaminopropyl biguanide. Ši cheminė medžiaga yra priskiriama prie kancerogeninių medžiagų (sukeliančių vėžį) ir uždrausta naudoti kometikos priemonėse Europos Sąjungoje. Po atliktų tyrimų L’Oréal nusprendė pašalinti produktą iš rinkos.

Danijos vartotojų taryba „THINK Chemicals” išsamiai išsanalizavo 48 prekinių ženklų plaukų modeliavimo priemonių (plaukų vaško) etiketėse pateikiamą ingridientų sąrašą. Analizė parodė, kad 23 iš 48 analizuotų priemonių sudetyje yra alergiją galinčių sukelti konservantų ar cheminių medžiagų, kurios turi kancerogeninių ar endokrininę sistemą ardančių savybių.

L’Oréal komunikacijos vadovė Sonja Christensen išplatino pranešimą, kad yra nutraukiama „Kérastase K Short Mania” gamyba. Tačiau yra tikslinamasi ar ši cheminė medžiaga tikrai uždrausta ES. „Mes esame įsitikinę, kad polyaminopropyl biguanide gali būti naudojamas tam tikromis koncentracijomis kosmetikos gaminiuose. Danijos aplinkos apsaugos agentūra patvirtina, kad produktas nėra pavojingas sveikatai. Tačiau sustabdėme produkto gamybą ir nenorėdami kelti vartotojams abejonių dėl savo produktų kokybės, mes nusprendėme iš rinkos pašalinti dar kelis produktus” – teigia S.Christensen.

Danijos vartotojų tarybos atlikto testo taip pat “neišlaikė” prekinio ženklo, ypač populiaraus Danijoje, IdHAIR plaukų formavimo priemonė. Joje buvo rasta chloroacetamido, kuris pasižymi alergizuojančiu poveikiu, o taip pat gali paveikti reprodukcinės savybes. Danijos aplinkos apsaugos agentūra teigia, kad ši cheminė medžiaga nėra uždrausta, tačiau dėl uždraudimo aktyviai diskutuojama ES. IdHAIR praneša, kad bendrovė ieško alternatyvių medžiagų.

Tyrimas įrodo, kad būtina skaityti produktų etiketes ir domėtis kokių medžiagų reikėtų vengti. Plačiau apie kosmetikos priemonių sudėtį galite paskaityti  čia.

Išsamesnė informacija (danų kalba) apie Danijos vartotojų tarybos atliktą tyrimą pateikta čia.

Parengta pagal THINK Chemicals pranešimą spaudai