Danijoje, dėl nesaugios pakuotės, iš prekybos pašalinami spraginami kukurūzai

Coop tinklo parduotuvėse Danijoje daugiau nerasite kukurūzų, skirtų spraginti mikro bangų krosnelėje (angl. popcorn). Šių spragėsių pakuotėje yra fluorintų medžiagų, kurios anot mokslininkų yra priskiriamos prie endokrininę sistemą ardančių medžiagų. Šios medžiagos didina riziką susirgti vėžiu, patirti persileidimą bei silpnina imuninę sistemą.

Coop tinklo atstovai teigia, kad jie bandė iškoti alternatyvų spragintų kukurūzų pakuotei, tačiau kolkas sprendimo jokio nerado. Todėl nusprendė supakuotus kukurūzus, skirtus spraginti mikro bangų krosnelėje, pašalinti iš lentynų.

Philippe Grandjean, Pietų Danijos universiteto profesorius teigia, kad: „Mūsų atlikti tyrimai rodo, kad ES ribinės vertės yra per aukštos, bet jas sumažinti užtrunka labai ilgai. Todėl Coop savanoriška iniciatyva yra labai sveikintina, tai padės bent kiek sumažinti pavojingų fluorintų medžiagų patekimą į vaikų organizmus”.

Vartotojai, kurie mėgsta spragintus kukurūzus turi išeitį – tiesiog spraginti juos keptuvėje (be pakuotės) ar įsigyti jau išpustų kukurūzų.

Parengta pagal:

Chemicals Working group spaudos pranešimą;

Coop pulls microwave popcorn from shelves