Informacinė medžiaga
Čia rasite projekto „Nonhazcity“ metu išleistą informacinę medžiagą. Taip pat leidinius, pasirodžiusius įgyvendinant kampaniją „Pagalvok, kai perki“.
Plakatas „Į sveikatą?“
Tai plakatas, siekiantis atkreipti dėmesį į pavojingų cheminių medžiagų kokteilio efektą.
Atvirutė „Į sveikatą?“
Tai atvirutė, siekianti atkreipti dėmesį į pavojingų cheminių medžiagų kokteilio efektą.
Žurnalas „Žalias miestas“
Tai projekto „NonHazCity“ metu paruoštas ir išleistas leidinys apie sveikesnį gyvneimo būdą be pavojingų cheminių medžiagų.
Tyrimų ataskaita
Pavojingų cheminių medžiagų kraujyje, namų dulkėse, patalpų ore ir gaminiuose tyrimų Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje ataskaita.
Kišeniniai lankstinukai su atmintine vartotojams
Leidiniuose trumpai apžvelgiama pavojingų cheminių medžiagų problematika įvairiuose gaminiuose, jų teisinis reguliavimas Europos Sąjungoje ir pateikiami patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkantis įvairias prekes. Vartotojai lankstinukuose taip pat ras lentelę-atmintinę su paaiškinimais apie vengtinų cheminių medžiagų savybes ir paskirtį.
![]() Atsisiųsti |
![]() Atsisiųsti |
![]() Atsisiųsti |
![]() Atsisiųsti |
![]() Atsisiųsti |
![]() Atsisiųsti |
Kortelių rinkinys-projekto ataskaita visuomenei
Kortelės padės pasirinkti saugesnius produktus. 5-iose kortelėse rasi išvardintas chemines medžiagas, kurių gaminiuose turėtum vengti. Viena kortelė vaizduoja populiariaurius patikimus ekoženklus, kuriuos gali rasti ant produktų. Dėk šias korteles į savo piniginę ir kitą kartą stovėdamas prie lentynos prekybos centre, peržvelk gaminių etiketes – patikrink ar jose nėra kenksmingų cheminių medžiagų, ar vaizduojamas patikimas ekoženklas.
Kartu su kortelės pateikiamas trumpas kampanijos Pagalvok, kai perki” rezultatų pristatymas (ataskaita visuomenei).
Brošiūra apie teisę žinoti
Kiekvienas Europos Sąjungos pilietis turi teisę žinoti, ar gaminyje, kurį ruošiasi įsigyti, yra pavojingų cheminių medžiagų ir kaip tokį gaminį saugiai naudoti. Tai įteisinta REACH reglamente. Daugiau apie tai – leidinyje.
Brošiūra apie endokrininę sistemą ardančias medžiagas politikams
Brošiūroje pateikiama informacija apie endokrininę sistemą ardančias medžiagas, poveikį žmogaus organizmui. Pristatomi naujausi tyrimai, moksliniai duomenys ir teisinis reguliavimas. Taip pat formuluojami konkretūs siūlymai politikams, kaip jie gali prisidėti prie siekio atsisakyti šių medžiagų.
Paruoštukės piniginei
Patogu naudotis ir nešiotis piniginėje. Atsispausdink ir padovavok draugėms/draugams.
Infogramos
Kosmetikoje | Buitinėje chemijoje | Žaisluose |
![]() |
![]() |
![]() |
Atsisiųsti | Atsisiųsti | Atsisiųsti |
Plakatai miestų gatvėse
Šiuos plakatus galite rasti 7 didžiųjų miestų gatvėse. Jie ragina pamąstyti apie pavojingas chemines medžiagas mus supančioje aplinkoje.
Pastatomieji plakatai
Įvairių renginių, seminarų metu atkreipti visuomenės dėmesį ir trumpai pristatyti pavojingų medžiagų temą padeda šie stendai.
Plakatas „Nematoma. Pavojinga. Išvengiama“
Plakate pateikiama koncentruota informacija, kaip įrengti vaikų kambarį vengiant sveikatai pavojingų cheminių medžiagų.
Užklausos forma gamintojams
Tiekėjai, gamintojai ir importuotojai, gavę užklausą iš pirkėjo, privalo per 45 dienas pateikti informaciją apie gaminių sudėtyje esančias didelį susirūpinimą keliančias chemines medžiagas. Daugiau apie tai čia.
Ekoatmintinė
Leidinys apie tai, kaip kiekvieną akimirką būti sąmoningam ir suvokti, kokį poveikį aplinkai ir mums daro kiekvienas mūsų žingsnis, veiksmas, perkamas daiktas, užgaida. Ir, žinoma, pasiūlymai, kaip šį poveikį mažinti.
Yra daugybė priežasčių domėtis pavojingomis cheminėmis medžiagomis
Iš kur mūsų organizme atsiranda pavojingos cheminės medžiagos? Kaip sveikatą veikia tokie kasdieniai daiktai kaip batai arba dušo užuolaidos? Ką slepia nealergizuojanti pagalvė? Atsakymai į daugybę panašių klausimų leidinyje „Yra daugybė priežasčių domėtis pavojingomis cheminėmis medžiagomis“. Paprasta ir kiekvienam vartotojui suprantama kalba čia pateikiama informacija apie pavojingiausias ir plačiausiai naudojamas chemines medžiagas, aptinkamas mūsų kasdienėje aplinkoje ir buityje. Leidinyje aprašomas jų veikimo pobūdis bei patariama, kaip ir kodėl šių medžiagų reikėtų vengti.