Higieniniai įklotai: švaros iliuzija ir pasirinkimo galimybės

„Aromatiniai įklotai“, „neutralizPav.paketaiuoja kvapą per sekundę“, „ypač balti ir maloniai priglundantys“ – taip higieninių įklotų ir tamponų gamintojai vilioja rinktis jų produkciją. Ar stiprus kvapas ir ryški spalva tikrai reiškia švarą? Ar kada susimąstėte, kaip kuriama švaros iliuzija veikia mūsų sveikatą?Pav.paketai

iklotai-chemija

Kvapiosios medžiagos, pesticidų likučiai, dioksinai ir furanai – tai keletas chemikalų grupių, kurios gali būti sudedamomiomis higieninių įklotų dalimis. Šios medžiagos gali sukelti bėrimą, niežulį ir būti toksiškos žmogaus organizmui. Anot Lietuvos ginekologų, higieniniai įklotai, taip pat didina grybelių makšties išskyrose tikimybę.

Kokios yra sveikatai ir aplinkai palankesnės alternatyvos?

Siūlome rinktis higienos priemones, kurios yra nebalintos, neturi chloro ir kvapiųjų medžiagų. Lietuvoje taip pat galite įsigyti ekologiškų higieninių gaminių, pvz., „Natracare“. Gal verta išbandyti ir daugkartinio naudojimo įklotus, pavyzdžiui, „Imse Vimse“, kurie pagaminti iš ekologiškos medvilnės? Jų, beje, galima įsigyti kai kuriose ekologinių prekių parduotuvėse Lietuvoje.

Patikėkite, pradėjusios naudoti ekologiškus higininius įklotus, tikrai pajusite skirtumą!

Jei turite klausimų, komentarų – mielai pasidalinkite jais facebook’e: https://www.facebook.com/notes/pagalvok-kai-perki/higieniniai-%C4%AFklotai-%C5%A1varos-iliuzija-ir-pasirinkimo-galimyb%C4%97s/563762987067600 

Šaltiniai: 

  • Daiva Vaitkienė , Rūta Nadišauskienė, KMU Ginekologijos ir akušerijos klinika, „Makšties mikrofloros įpatumai ir mažojo dubens uždegimai: Makšties ir gimdos kaklelio uždegimai (II)“, „Lietuvos akušerijos ir ginekologijos”  žurnalas, 2002 m. rugsėjis, tomas V, Nr. 3.
  • DeVito, MJ and Schecter, A. (2002) Exposure assessment to dioxins from the use of tampons and diapers. Environmental Health Perspectives, Vol. 110, No. 1, pp:23–8. Jan. 2002.
  • Archer JC., Mabry-Smith R., Shojaee S., Threet J., Eckert JJ. and Litman VE. (2005) Dioxin and Furan Levels Found in Tampons. Journal of Women’s Health. Vol. 14, No. 4. 2005.
  • Pavaeiksliuko šaltinis: www.rodalenews.com