Iš rinkos surenkami nesaugūs dangteliai stiklainiams ir konservuoti ananasai

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gavo pranešimą iš Latvijos kompetentingos institucijos apie nesaugius kiniškus dangtelius stiklainiams ir konservuotus ananasus, importuotus iš Indonezijos. Šie gaminiai ir produktai buvo išplatinti Latvijos, Lietuvos ir Estijos rinkose.

Pranešime rašoma, kad „Let‘s Cook“ stiklainių dangteliuose, importuotuose iš Kinijos, nustatytas leistiną normą beveik du kartus viršijantis sojų aliejaus epoksidanto kiekis. Cheminė medžiaga – sojų aliejaus epoksidantas – naudojamas su maistu besiliečiančių gaminių ir medžiagų (plastikų) gamyboje kaip priedas arba polimerų gamybos pagalbinė medžiaga. Europos Sąjungos teisės aktuose nustatyta leistina jo išsiskyrimo riba – 60 mg/kg, o Latvijoje atliekant šių dangtelių laboratorinius tyrimus rasta 119 mg/kg sojų epoksidanto.

Vilniaus valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad minėtų stiklainių dangtelių (partijos numeris – EAN 2000202319021, gamintojas ,,Qingdao Glassboy Trade Co“, Kinija) į Lietuvą įsivežė UAB ,,Maxima LT“ (Savanorių pr. 247, Vilnius). Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba UAB ,,Maxima LT uždraudė prekiauti kiniškais stiklainių dangteliais, nurodė informuoti vartotojus ir surinkti iš rinkos šios partijos nesaugius gaminius.

RASFF pranešime taip pat nurodoma, kad ištyrus konservuotus ananasus, importuotus iš Indonezijos, nustatytas per didelis neorganinio alavo kiekis (310 mg/kg – ppm, kai didžiausias leistinas kiekis – 200 mg/kg – ppm). Pradėjus tyrimą, nustatyta, kad 192 vienetus konservuotų ananasų (prekės ženklas ,,Fruitland“, partijos Nr. 27/07/2017, tinkamumo vartoti terminas – 2017 07 27) rinkoje išplatino didmeninė įmonė UAB ,,RIMI Lietuva“. Įmonei nurodyta surinkti iš rinkos nesaugius konservuotus ananasus.

Vartotojai, įsigiję nesaugių dangtelių stiklainiams ar konservuotų ananasų, gali juos grąžinti prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

Veterinarijos ir maisto tarnybos informacija.