Koks turi būti vaikiškas kremas nuo saulės?

Daugelis mano, kad gaminant vaikiškus kremus nuo saulės, taikomi aukštesni kokybės standartai, kad nuo kremų suaugusiems jie skiriasi didesniu SPF skaičiumi (suprask – didesne apsauga). Iš tikrųjų, vaikiško kremo sudėtyje gali būti tokių pačių pavojingų cheminių medžiagų kaip ir suaugusiems skirtose priemonėse, tik jų kiekiai mažesni. Žinant, jog vaikai yra kur kas jautresni pavojingų medžiagų poveikiui, tai neturėtų raminti. Vaikų organizmas linkęs greičiau įsisavinti chemines medžiagas ir lėčiau jas pašalinti, o imuninė sistema silpniau  apsaugo jų organizmą nuo pavojingų cheminių medžiagų poveikio. Dėl didesnio odos paviršiaus ploto santykio su kūno svoriu ir greitesnės medžiagų apykaitos, lyginant su suaugusiu žmogumi, iš kremo į vaikų organizmą pateks daugiau cheminių medžiagų. Todėl derėtų sąmoningai rinktisi priemones savo mažyliams – nepatingėti perskaityti produkto sudėties.

Pateikiame specialistų rekomendacijas, kaip išsirinkti saugesnį vaikišką kremą nuo saulės:

  • Rekomenduojama rinktis kremus su natūraliais mineraliniais UV filtrais, tokiais kaip cinko ar titano oksidai, kurie neprasiskverbia į odą, todėl, manoma, yra mažiau kenksmingi. Būtina atkreipti dėmesį, kad šie oksidai būtų natūralios kilmės, be nano dalelių, nes jų poveikis žmogui dar nėra ištirtas. Derėtų vengti priemonių su cheminiais UV filtrais, tokiais kaip vitaminas A ar oxybenzone.
  • Vaikams skirtose priemonėse taip pat reiktų vengti kvapą suteikiančių medžiagų, kurios jautrią vaiko odą gali alergizuoti.
  • Verta atkreipti dėmesį, ar kremo sudėtyje nėra parabenų ar fenoksietanolio. Jie naudojami kaip konservantai, gali sukelti endokrininės sistemos pažeidimus bei įjautrinti organizmą.
  • Tiek vaikams, tiek suaugusiems pakanka naudoti kremus su SPF 15-30. Parduotuvių lentynose galime pastebėti, kad ant vaikams skirtų priemonių nuo saulės apsauginis saulės faktorius (SPF) yra didelis – 50 ar net 100. Tačiau tai nereiškia, kad priemonė yra stipresnė ir geriau apsaugo. Australijos dermatologė Catherine Harwood teigia, kad priemonės, kurių SPF yra 15, suteikia 93 proc. apsaugą nuo saulės nudegimų, tuo tarpu SPF 30 užtikrina 96 proc., o SPF 60 – 98 proc. apsaugą. Taigi, dvigubas apsauginis faktorius nereiškia dvigubos apsaugos.
  • Kūdikiams iki šešių mėnesių priemones rinkite itin atsargiai. Amerikos maisto ir vaistų administracijos (FDA)  pediatrė Hari Cheril Sachs teigia, kad kūdikiams iki šešių mėnesių amžiaus geriausia vengti tiesioginių saulės spindulių, ypač 11-15 val., kuomet UV spinduliuotė aktyviausia. Jei nėra galimybės išvengti tiesioginės saulės, būtina sudaryti dirbtinį pavėsį skečiu ar vežimėlio stogeliu, kūdikį aprengti lengvais rūbeliais, kurie uždengtų kuo daugiau odos. Taip pat uždėti kepurėlę, kuri uždengtų kaklo bei ausų sritis. Pasitarus su pediatru, galima patepti kūdikio žandukus bei rankytes nedideliu kiekiu apsauginio kremo, prieš tai įsitikinus, ar vaikas nėra alergiškas jo sudėčiai. Rekomenduojama rinktis kremą nuo saulės su cinko ar titano oksidais, kurio saulės apsauginis faktorius ne mažesnis nei 15 (SPF 15-30).
  • Jei yra galimybė, rinkitės kremus, pažymėtus ekologiniais ženklais, tokiais kaip:

eco-vaiku-kremai

Šaltiniai:
http://www.ehow.com/info_7976596_difference-baby-kid-suntan-lotion.html

http://www.everydayfamily.com/sunscreen-facts-myths-tips-warnings/

http://www.babycenter.com.au/x561727/which-sunscreens-are-best-for-babies-and-young-children#ixzz3A5LAS7X7

http://www.skincancer.org/prevention/sun-protection/children/infants

Nuotrauka: Shutterstock