Kraujo tyrimų rezultatų pristatymas žiniasklaidoje

Apžvelgiame spaudos publikacijas, televizijos bei radijo reportažus, kuriuose buvo komentuojamas akcijos „Pagalvok, kai perki“ tyrimų rezultatų pristatymas. Sulaukėme didžiulio žiniasklaidos dėmesio – apie tyrimų rezultatus vakaro žiniose kalbėjo visos televizijos, informacinės radijo stotys, straipsniai pasirodė visuose didžiausiuose Lietuvos naujienų portaluose. Tai sukėlė didesnį visuomenės susidomėjimą – sulaukėme nemažai laiškų ir kreipimųsi, komentarų po straipsniais, www.pagalvok.lt lankmumas išaugo 150 kartų. Tikimės, kad tai lems ne tik didesnį visuomenės dėmesį atsakingai renkantis produktus, bet ir paragins politikų ir verslininkų diskusijas.

TV3 visi copyLNK – Žinios (nuo 2:08 iki 5:07)

TV3 – Žinios (nuo 11:56 iki 14:20)

Init TV – Žinios (nuo 00:40 iki 3:19)

Info TV – Info diena

Lrytas TV – Parduotuvėse – sveikatai pavojingi gaminiai

LTV – Laba diena, Lietuva (nuo 41:44 iki 49.17)

LTV – Panorama (nuo 16:15 iki 19.47)

LRT – Ryto garsai (nuo 157:40 iki 171:29)

Žinių radijas – Ryto espresso

Žinių radijas – Atsakingi už gamtą

Grynas.lt – 10 savanorių apstulbę: jų kraujas užterštas cheminių medžiagų likučiais (straipsnis pasirodė tituliniame Delfi.lt puslapyje)LTV-labadiena-studijoj

Baltijos aplinkos forumo specialistai, paklausti, ar savanorių kraujyje rastos cheminių medžiagų koncentracijos viršyja leistinas normas, pabrėžė, kad tokių normų apskritai nėra, nes šios medžiagos neturėtų patekti į žmonių organizmus.

15min – Kraujo tyrimo autoriai perspėja dėl cheminių medžiagų pavojaus (straipsnis pateko tarp 7 garsiausių dienos naujienų)

Kraujo tyrimą atlikęs Baltijos aplinkos forumas antradienį perspėjo, kad žmonių organizmuose gausiai kaupiasi pavojingos medžiagos, kurios gaminiuose kol kas nėra griežtai reglamentuojamos.

15min – Unikalus tyrimas atskleidė: nesame apsaugoti nuo pavojingų cheminių medžiagų

Antradienį Baltijos aplinkos forumas paskelbė unikalaus Lietuvoje kraujo tyrimo rezultatus. Tyrimu siekta atkreipti visuomenės dėmesį į platų pavojingų cheminių medžiagų naudojimą kasdieniuose gaminiuose. 10 savanorių kraujyje buvo ieškoma pavojingų cheminių medžiagų. Paaiškėjo, kad jomis užterštas visų savanorių organizmas.

LNK-VytautasAlfa.lt – Unikalūs tyrimų rezultatai: pavojingų medžiagų rasta visų savanorių kraujyje

Komentuodamos rezultatus, Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų ekspertės išsakė vienareikšmę poziciją – pavojingų cheminių medžiagų mūsų organizme neturėtų būti, tuo šiuo metu turi pasirūpinti pats vartotojas. Organizatoriai skatina žmones domėtis kasdienių gaminių sudėtyje esančiomis cheminėmis medžiagomis, vadovautis atsargumo principu ir rinktis sveikatai bei aplinkai palankesnes alternatyvas.

Lrt.lt – Kiekvieno žmogaus kraujyje gali būti šimtai pavojingų medžiagų

Patys to nežinodami, savo organizme „nešiojame“ dešimtis pavojingų medžiagų, kurių įtakos išvengti kol kas neįmanoma, rodo Baltijos aplinkos forumo (BEF) atlikto tyrimo rezultatai.

Delfi-pirmas-pslAlytaus naujienos – Paaiškėjo unikalaus Lietuvoje tyrimo rezultatai: pavojingų cheminių medžiagų rasta visų savanorių kraujyje

Šiandien Baltijos aplinkos forumas paskelbė unikalaus Lietuvoje kraujo tyrimo rezultatus. Tyrimu siekta atkreipti visuomenės dėmesį į platų pavojingų cheminių medžiagų naudojimą kasdieniuose gaminiuose.10 savanorių kraujyje buvo ieškoma pavojingų cheminių medžiagų.Paaiškėjo, kad jomis užterštas visų savanorių organizmas.

Balsas.lt –  Tyrimas: net savo namuose negalime jaustis saugūs

„Rezultatai nedžiugina, jau nuo seniau buvo žinoma, kad mūsų organizme yra tų pavojingų medžiagų. Ko reiktų bijoti? Nebijoti, o tiksliau į ką reiktų atkreipti dėmesį. Renkantis kiekvieną gaminį, pavyzdžiui kosmetiką, reikia dėmesį kreipti į jos sudėtį. Atskirai reiktų pasidomėti, ko vengti, renkantis įvairius plastiko gaminius”

Žinių radijas – Tyrimas: net savo namuose negalime jaustis saugūs

„Patalpų oro kokybei turi didelės įtakos  visi bute esantys daiktai, su kuo nudažytos dienos ir t.t. Tai kalbant apie statybines medžiagas, renkantis, pavyzdžiui, dangą namuose, reiktų vengti plastikinių gaminių”, – teigė J. Buzelytė.

15min – Nuo pavojingų cheminių medžiagų negalime pabėgti net savo namuose

Ekspertai.eu – Tyrimas: net namuose negalime jaustis saugūs nuo chemijos

Šiandien Baltijos aplinkos forumas pristato unikalius kraujo tyrimo rezultatus, kurie turėtų atskleisti kokioje aplinkoje mes gyvename. Cheminių medžiagų ekspertė Justė Buželytė teigė, kad tyrimo tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į platų cheminių medžiagų panaudojimą buitiniuose gaminiuose, pavyzdžiui, kosmetikoje, norima pabrėžti, kad jų yra tiek  maisto, tiek statybinėse medžiagose.

Bernardinai.lt – Lietuvoje atlikto tyrimo rezultatai: pavojingų cheminių medžiagų rasta visų savanorių kraujyje

Šiandien Baltijos aplinkos forumas paskelbė unikalaus Lietuvoje kraujo tyrimo rezultatus. 10 savanorių kraujyje buvo ieškoma pavojingų cheminių medžiagų.Paaiškėjo, kad jomis užterštas visų savanorių organizmas. Komentuodamos rezultatus, Baltijos aplinkos forumo cheminių medžiagų ekspertės išsakė vienareikšmę poziciją – pavojingų cheminių medžiagų mūsų organizme neturėtų būti, tuo šiuo metu turi pasirūpinti pats vartotojas.

Sveikatos sodas.lt – Pavojingų cheminių medžiagų rado visų savanorių kraujyje

Baltijos aplinkos forumas paskelbė unikalaus Lietuvoje kraujo tyrimo rezultatus. Tyrimu siekta atkreipti visuomenės dėmesį į platų pavojingų cheminių medžiagų naudojimą kasdieniuose gaminiuose. 10 savanorių kraujyje buvo ieškoma pavojingų cheminių medžiagų. Paaiškėjo, kad jomis užterštas visų savanorių organizmas.

Klaipėdos diena – Kraujo tyrimo autoriai perspėja dėl cheminių medžiagų pavojaus

Dienos naujienos.lt – Kraujo tyrimo autoriai perspėja dėl cheminių medžiagų pavojaus

Press report– Kraujo tyrimo autoriai perspėja dėl cheminių medžiagų pavojaus

Vilniaus diena – Kraujo tyrimo autoriai perspėja dėl cheminių medžiagų pavojaus

Lrytas.lt – Tyrimas įspėja – kraujas užterštas pavojingomis medžiagomis

Kraujo tyrimą atlikęs Baltijos aplinkos forumas antradienį perspėjo, kad žmonių organizmuose gausiai kaupiasi pavojingos medžiagos, kurios gaminiuose kol kas nėra griežtai reglamentuojamos.

Kauno diena – Kraujo tyrimo autoriai perspėja dėl cheminių medžiagų pavojaus

Kraujo tyrimą atlikęs Baltijos aplinkos forumas antradienį perspėjo, kad žmonių organizmuose gausiai kaupiasi pavojingos medžiagos, kurios gaminiuose kol kas nėra griežtai reglamentuojamos. Pavojingų cheminių medžiagų buvo rasta visų 10 savanorių kraujyje, kuris ištirtas laboratorijoje Olandijoje.

Vakarų ekspresas – Kiekvieno žmogaus kraujyje gali būti šimtai pavojingų medžiagų

Patys to nežinodami, savo organizme „nešiojame“ dešimtis pavojingų medžiagų, kurių įtakos išvengti kol kas neįmanoma, rodo Baltijos aplinkos forumo (BEF) atlikto tyrimo rezultatai. „Dalis medžiagų jau yra uždrausta. […] Tačiau jų aplinkoje vis dar aptinkame. Taip yra todėl, kad jos buvo labai paplitusios ir yra labai patvarios. Tai reiškia, kad medžiagos kaupiasi aplinkoje ir neskyla į nepavojingus junginius. Kita problema – pavojingos, bet dar neuždraustos medžiagos. […] Jos mus supa – jų yra aplinkoje, daiktuose, dulkėse, ore, maiste, kosmetikoje ir taip toliau“, – LRT radijui teigė BEF cheminių medžiagų ekspertė Justė Buzelytė.

Lzinios.lt – Kraujo tyrimo autoriai perspėja dėl cheminių medžiagų pavojaus

Ekonaujienos.lt – Paaiškėjo unikalaus Lietuvoje tyrimo rezultatai: pavojingų cheminių medžiagų rasta visų savanorių kraujyje

Šiandien Baltijos aplinkos forumas paskelbė unikalaus Lietuvoje kraujo tyrimo rezultatus. Tyrimu siekta atkreipti visuomenės dėmesį į platų pavojingų cheminių medžiagų naudojimą kasdieniuose gaminiuose. 10 savanorių kraujyje buvo ieškoma pavojingų cheminių medžiagų. Paaiškėjo, kad jomis užterštas visų savanorių organizmas.

Veliuona.eu – Lietuvoje atlikto tyrimo rezultatai: pavojingų cheminių medžiagų rasta visų savanorių kraujyje

Poko.lt – Paaiškėjo unikalaus Lietuvoje tyrimo rezultatai: pavojingų cheminių medžiagų rasta visų savanorių kraujyje