Milžiniški švino kiekiai induose

Čekijos nevyriausybinė organizacija Arnika atliko tyrimą, kurio metu patikrinti šimtai dekoruotų indų iš Kinijos ir ne tik. Didžiojoje daugumoje (90%)  puodelių, stiklinių, lėkščių, tame tarpe skirtų vaikams, spalvotuose piešiniuose (dažų pigmentuose) aptiktos didelės švino koncentracijos. Tirti indai pagaminti ne tik bevardžių užsienio kompanijų, bet ir vietinių Čekijos gamintojų. Pavyzdžiui, čekiškame puodelyje margintame gėlėmis rastas itin didelis švino kiekis.

Nuo 2016 metų birželio 1 d. Europos Sąjungoje įsigalioja griežtesnė švino koncentracijos riba vaikams skirtuose gaminiuose, kurie gali būti dedami į burną. Tačiau kaip bebūtų gaila, šis apribojimas netaikomas indams. Tai grindžiama tuo, jog jei toksiškos medžiagos bandymų metu nepatenka į aplinką rūgštinėje terpėje, net jei naudojamos didelės toksinių medžiagų koncentracijos, tai gaminys gali būti tiekiamas į rinką. Vis dėlto, švinas ir kitos medžiagos gali išsiskirti, pavyzdžiui, jei piešinys ant indo buvo pažeistas mechaniškai.

Švino neigiamas poveikis siejamas su elgesio sutrikimais bei vaikų protinių gabumų sumažėjimu.

Rekomenduojame rinktis nedekoruotus indus, taip pat pasitikrinti gamintojo internetiniame tinklapyje dėl naudojamų medžiagų arba susisiekti tiesiogiai.

Parengta pagal arnika.org informaciją.

 

Nuotrauka iš arnika.org