Nepageidaujamos medžiagos skustuvuose

Danijos vartotojų taryba rekomenduoja atidžiau skaityti ingredientų sąrašą, kuriame nurodomos cheminės medžiagos esančios skustuvų drėkinimo juostelėje, skirtoje palengvinti skutimąsi.

Eekspertai peržiūrėjo 27 skustuvų pakuotes, 11 iš 27 skustuvų savo sudėtyje turėjo BHT (angl. Butylated hydroxytoluene).  Ši medžiaga, atlikus tyrimus su gyvūnais, buvo priskirta prie  endokrininę sistemą veikiančių medžiagų. BHT yra konservantas, kuris užtikrina, kad drėkinimo juostelė nesioksiduotų.

Danijos vartotojų tarybos tyrimas rodo, jog galimai endokrininę sistemą ardanti medžiaga BHT rasta populiariausiuose tarp vartotojų BIC ir Gillette skustuvuose. Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad yra gamintojų, kurie savo produktuose nenaudoja šios vengtinos medžiagos.

Svarbu paminėti, kad endokrininę sistemą ardančių medžiagų poveikis nėra pakankamai reglamentuotas. Endokrininę sistemą ardančios medžiagos kelia nemažai problemų, kadangi su jomis susiduriame įvairiuose gaminiuose daug kartų per dieną, pavyzdžiui, kosmetikoje, grindų dangoje, maiste ar elektronikos gaminiuose. Nors vienos medžiagos kiekis gali būti nekenksmingas, tačiau kelios tokios medžiagos veikdamos kartu – kokteilio efektas – gali kelti riziką sveikatai.

Cheminės medžiagos skustuvuose galbūt ir nekelia didelės grėsmės lyginant su losjonu, kurį naudojate ant didelio ploto savo kūno.  Tačiau daug nedidelių kontaktų gali sukelti nepageidaujamą efektą.

Kaip ir Danijos vartotojų taryba, pažymime, kad vienas gaminys vargu, ar bus žalingas sveikatai. Tai suminis nepageidaujamų medžiagų poveikis gali kelti riziką. Rekomenduojame vartotojams kiek įmanoma sumažinti šį poveikį.

Šiuo atveju, vartotojai gali nesunkiai pasirinkti skustuvus be pavojingų medžiagų. Tyrime tokių buvo 14 (dar dviejuose buvo augalų ekstraktų, kurie gali sukelti alergiją).

Parengta pagal Danijos vartotojų tarybos informaciją

http://kemi.taenk.dk/bliv-groennere/problematic-chemical-popular-razors