Paauglės nenaudojo kosmetikos su pavojingomis cheminėmis medžiagomis 3 dienas. Kas pasikeitė?

Jau rašėme apie pokyčius organizme valgant tik ekologiškus maisto produktus, o kas vyksta vengiant pavojingų cheminių  medžiagų esančių kosmetikos priemonėse?

Naujas tyrimas atskleidė, jog net ir nenaudojant tam tikrų kosmetikos priemonių trumpą laiką organizme pastebimai sumažėja endokrininę sistemą ardančių medžiagų. Tyrime dalyvavo 100 Pietų Amerikos paauglių, kurioms buvo išdalintos priemonės be pavojingų cheminių medžiagų, pavyzdžiui, ftalatų, parabenų, triklozano ir oksibenzono. Šios cheminės medžiagos dažnai naudojamos dekoratyvinėje kosmetikoje, šampūnuose, muiluose, apsauginiuose kremuose nuo saulės. Tyrimuose su gyvūnais pastebėta, jog jos trikdo endokrininės sistemos veiklą. Paauglės susiduria su ypač didele rizika, kadangi tuo metu sparčiai vystosi jų lytinė sistema, be to, pastebima, jog jos naudoja daugiau asmeninės priežiūros priemonių, nei vidutinė suaugusi moteris.

Šlapimo mėginių analizė parodė, kad nenaudojant kosmetikos priemonių su pavojingomis medžiagomis 3 dienas, jų koncentracija organizme žymiai sumažėjo. Detilftalato, dažnai naudojamo kvepaluose, apykaitos produkto (DEP) koncentracija sumažėjo 27%, kosmetikos konservantų metil ir etilparabenų atitinkamai – 44 ir 45%. Triklozano, naudojamo antibakteriniuose muiluose ar kai kurioje dantų pastoje, ir oksibenzono (arba benzofenono-3, BP-3), naudojamo kremuose nuo saulės koncentracijos sumažėjo po 36%.

“Pavojingų cheminių medžiagų koncentracijos sumažėjimas stebimas vos po trijų dienų ir tai rodo, kad galima imtis paprastų veiksmų, pavyzdžiui, rinktis gaminius su mažiau cheminių medžiagų”, sako viena tyrimo organizatorių Kimberley Parra.

 

Parengta pagal straipsnį.