„Rudens sambariuose“ - apie cheminių medžiagų keliamus pavojus

Jau šį šeštadienį, rugsėjo 9 d., Raudondvaryje vyks Kauno rajono bendruomenių šventė „Rudens sambariai“. Kviečiame šventės metu susipažinti su Kauno rajone vykdomu „NonHazCity“ projektu ir sužinoti daug naudingos informacijos apie švaresnę ir sveikesnę aplinką be cheminių medžiagų.

Kviečiame iš pirmų lūpų sužinoti, kas daroma jūsų gyvenamojoje aplinkoje, kad būtų sumažintas pavojingų cheminių medžiagų poveikis. Šventės metu ne tik pristatysime projektą, bet ir suteiksime naudingos informacijos apie pavojingas chemines medžiagas jūsų namuose – buitinėje chemijoje, kosmetikoje, žaisluose ir pan. Galėsite sužinoti, kokiomis natūraliomis priemonėmis pakeisti kenksmingus produktu.

Natūralių priemonių dirbtuvės

Kviesime kartu išmokti pasigaminti natūralių ir sveikatai bei aplinkai nekenkiančių priemonių, pavydžiui, kvapų namams. Šventės metu taip pat galėsite sudalyvauti atrankoje į savanorišką eksperimentą, kurį pradėsime jau šį rudenį. Jo metu keletas Šilalės rajono gyventojų šeimų savo namuose sulauks cheminių medžiagų ekspertų, kurie ne tik padės įvertinti aplinką, kurioje gyvenate, bet ir pasidalins konkrečiais individualiais patarimais. Tai puiki proga gauti nemokamas asmenines cheminių medžiagų specialistų konsultacijas ir sukurti saugesnę aplinką sau, savo artimiesiems ir savo gyvenvietei.

Projekto tikslas – mažiau cheminių medžiagų

Projektu norima tiesiogiai pasiekti mažo mastelio teršėjus ir sumažinti pavojingų cheminių medžiagų naudojimą ten, iš kur jos pasklinda į aplinką, tai yra – taršos šaltinyje. Įvairiomis priemonėmis bendraujama su savivaldybe, mažo ir vidutinio dydžio įmonėmis bei gyventojais, siekiant, kad pavojingos medžiagos nepatektų į nuotekų vandenis ir, galiausiai, į Baltijos jūrą. „NonHazCity“ projektas jungia 18 partnerių iš Baltijos jūros regiono, tarp jų – ir Kauno rajono savivaldybę.

Apie NonHazCity: Tai projektas, kurio metu siekiama šviesti visuomenę, su tikslu mažinti prekių, kuriose yra pavojingų cheminių medžiagų, paklausą, kas ilgainiui privestų prie mažesnės taršos ir švaresnės aplinkos. Tai pat stiprinti savivaldybių darbuotojų kompetenciją, dirbti su smulkiuoju ir vidutiniu verslu. Daugiau informacijos apie pavojingas chemines medžiagas rasite puslapyje nonhazcity.eu/lt.