Su Tarptautine moters diena!

Šiuolaikinėje visuomenėje moterys ir vyrai nuolatos yra veikiami cheminių medžiagų. Moterys dažnai skirtingai veikiamos dėl įsitvirtinusių rolių šeimoje ar visuomenėje bei dėl biologinio jautrumo ir skirtingo poveikio sveikatai. Organizacija Women in Europe for a Common Future (WECF) publikavo leidinį Tarptautinės moters dienos proga: “Moterys ir cheminės medžiagos” (anglų k.). Leidinyje nagrinėjamas labai pavojingų medžiagų, pavyzdžiui, pesticidų, gyvsidabrio, endokrininę sistemą ardančių medžiagų, poveikis moters sveikatai.

Pasaulio sveikatos organizacija nustatė ryšius tarp pavojingų medžiagų ir padidėjusios rizikos susirgti krūties vėžiu. Apskaičiuota, jog 2020 metais maždaug 1,7 mln. moterų bus diagnozuotas krūties vėžys.

Moterys susiduria su daugybe pavojingų cheminių medžiagų namie ir darbe. Leidinyje apžvelgiami konkretūs atvejai visose pasaulio dalyse, kaip antai, moterys purškiančios pesticidus, atliekų surinkėjos, namų valytojos, plastmasės pramonės darbuotojos, taip pat gaminių su pavojingomis medžiagomis vartotojos. Anot autorių, skirtingi regionai turi spręsti skirtingas problemas. Pavojingos medžiagos gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, pavyzdžiui, krūties vėžį, diabetą ar nevaisingumą.

Kviečiame labiau rūpintis savimi. Su Tarptautine moters diena!

 

Parengta pagal WECF informaciją.