Tarp pavojų keliančių 2015 metais aptiktų gaminių pirmauja žaislai ir apranga

Kaip praneša Europos Komisija, 2015 metais RAPEX sistemoje (greito apsikeitimo informacija sistema) užregistruoti 2072 pranešimai dėl nesaugių gaminių.

Žaislai (27%) ir apranga, tekstilės gaminiai, aksesuarai (17%) buvo dvi pagrindinės gaminių kategorijos 2015 metais dėl kurių buvo imtasi atitinkamų priemonių.

Gaminių kategorijos apie kurias dažniausiai pranešama RAPEX sistemoje:

Pavojingi gaminiai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skirstant pagal keliamos rizikos tipą, dažniausiai buvo pranešama apie cheminį pavojų (25%) bei susižeidimo riziką (22%). Dažniausiai cheminis pavojus buvo aptinkamas juvelyriniuose gaminiuose, kuomet aptikta per didelės sunkiųjų metalų – nikelio ir švino, koncentracijos bei ftalatai žaisluose.

62% gaminių apie kuriuos pranešta kilmės šalis yra Kinija, kuri išlieka pirmaujanti pagal pranešimų skaičių RAPEX sistemoje. Tai taip pat didžiausias importo į ES šaltinis. Prioritetu išlieka bendradarbiavimas su Kinija: kiekvienas pranešimas apie nesaugų gaminį yra siunčiamas Kinijos atsakingoms institucijoms, kad jie susisiektų su gamintoju ar ekpsortuotoju tiesiogiai, jei jį įmanoma atsekti. Kinijai jau yra išsiųsta 11540 tokių pranešimų ir 3748 atvejais buvo imtasi atitaisymo priemonių. Vis dėlto, daugeliu atvejų atsekti gaminio šaltinį yra sudėtinga.

Daugiau nei 65% ES gyventojų perka gaminius elektroninėse parduotuvėse ir tokių pirkėjų nuo 2006 iki 2015 metų padaugėjo 27%. Tai naujas iššūkis gaminių kontrolei, kai gaminiai siunčiami tiesiai į pašto dėžutę ne iš ES šalių, apeinant saugos patikrinimą.

Čia galima peržiūrėti, kokie pavojingi gaminiai aptinkami ES rinkoje: savaitinės ataskaitos.

Parengta pagal Europos Komisijos informaciją.