Ieškome įmonių, kurios naudoja bet kokio tipo chemines medžiagas (įskaitant cheminių produktų maišymą ir gamybą) ir nori įdiegti arba patobulinti cheminių medžiagų valdymą (ar atskirus jo elementus). Projekto metu bus siūlomos individualios konsultacijos, mokymai ir informaciniai renginiai, pagalbinės (IT) priemonės, padedančios spręsti konkrečius cheminių medžiagų valdymo iššūkius bei finansinė parama investicijoms į cheminių medžiagų valdymo infrastruktūrą ir technologijas.
Projekto tikslas – padėti įmonėms užkirsti kelią cheminių medžiagų keliamai rizikai, t.y. išvengti žalos darbuotojų sveikatai, vartotojų sveikatai ar aplinkai, pakeičiant pavojingų medžiagų naudojimą gaminiuose ir procesuose bei nustatant galimybes užkirsti kelią emisijoms į aplinką ir poveikiui žmonėms ar aplinkai.
Ką galime pasiūlyti:
• Cheminių medžiagų vadybos įmonėje įvertinimas, tobulinimo galimybių nustatymas ir individualaus tobulinimo plano parengimas.
• Individualios konsultacijos ir (arba) galimybė dalyvauti mokymuose apie svarbius cheminių medžiagų vadybos elementus, tokius kaip:
- Išsamios cheminių medžiagų rizikos valdymo sistemos įdiegimas įmonėje arba cheminių medžiagų rizikos valdymo priemonių integravimas į esamas aplinkos vadybos sistemas.
- Tiekimo grandinės valdymas, susijęs su komunikacija ir reikalavimais dėl pavojingų medžiagų.
- Cheminių medžiagų apskaitos diegimas ir naudojimas.
- Cheminės medžiagos kuriant gaminį: kaip taikyti ir kokias priemones, kad sukurtumėte saugius ir tvarius produktus.
- Pavojingų medžiagų pakeitimas nepavojingomis ar bent jau mažiau pavojingomis alternatyvomis, įskaitant pakaitalų (alternatyvų) identifikavimą, prioritetų nustatymą ir alternatyvų įvertinimą.
- Žinios apie cheminių medžiagų reglamentavimą ir pagrindinės kompetencijos, tokios kaip klasifikavimas ir ženklinimas ar saugos duomenų lapų naudojimas.
• Elektroninių priemonių pritaikymas ir mokymas, kaip jomis naudotis, pvz., cheminių medžiagų apskaitai, alternatyvų vertinimui.
• Finansinė parama investicijoms, būtinoms pagerinti cheminių medžiagų rizikos valdymą.
Ko tikimės:
• Įsipareigojimas pagerinti cheminių medžiagų valdymą.
• Sutarties pasirašymas ir aukščiausio lygio vadovų parama atitinkamiems žingsniams įmonėse įgyvendinti.
• Darbo laikas (dalinis) užduočių įgyvendinimui ir dokumentacijos tvarkymui pagal ES finansavimo reikalavimus.
Finansavimas:
Teikiama paraiška daliniam veiklų finansavimui iš ES LIFE programos.
Kada ?
Sėkmės atveju veiklos prasidės 2022 m. rudenį.
Partneriai:
Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos įmonės ir ekspertai, taip pat Vokietijos ekspertai.
Lietuvoje – ekspertai iš Baltijos aplinkos forumo ir Kauno technologijos universiteto.
Ankstesnis projektas:
Susidomėjus kreiptis:
Jolita Kruopienė
KTU Aplinkos inžinerijos institutas
Tel. 8 674 12751
No comments!