Pavojingos cheminės medžiagos

yar
Buitinė chemija

Naudojant keletą skirtingų buitinės chemijos priemonių vienu metu, cheminių medžiagų koncentracija mūsų namų ore gali būti net kelis kartus didesnė nei užterštame miesto ore.

Skaityti daugiau
yar
Kosmetika

Žmogus per dieną vidutiniškai naudoja apie 20-25 kosmetikos ir higienos priemones, kuriose yra apie 200 įvairių medžiagų! Dauguma jų tiesiogiai kontaktuoja su oda, kitas įkvepiame. Iki 70 % ant odos tepamų ar purškiamų priemonių prasiskverbia į mūsų kūną. Ką  žinome apie kosmetikos ingredientų poveikį mūsų sveikatai be to, ką skelbia reklama?

Skaityti daugiau
yar
Statybinės medžiagos

Dažuose, lakuose, tirpikliuose, o taip pat tokiuose gaminiuose kaip grindų danga ir tapetai gali būti sveikatai bei aplinkai pavojingų medžiagų.

Skaityti daugiau
yar
Vaikų priežiūra

Nors vaikams skirti gaminiai kontroliuojami sąlyginai griežčiau, iš jų cheminės medžiagos visvien patenka į vaikų organizmą. Be to,  jų yra ir namų apyvokos daiktuose, gyvenamojoje aplinkoje. Aplinką išvalyti sunkiau, nei pakeisti vartojimą, todėl rinkdamiesi priemones vaikams be pavojingų cheminių medžiagų, renkamės sveikesnę ateitį savo vaikams.

Skaityti daugiau

 

yar
Žaislai

Minkštos, lanksčios plastmasės žaisluose gali būti ftalatų, kurie  gali sutrikdyti endokrininę sistemą. Klijuotose medinėse dėlionėse naudojamas formaldehidas gali sukelti vėžinius susirgimus. Pliušiniuose meškiukuose naudojamos degumą mažinančios medžiagos gali neigiamai veikti vaiko vystymąsi.

Skaityti daugiau
yar
Plastiko gaminiai

Sintetinė medžiaga, paprastai vadinama plastiku, yra plačiai paplitusi mūsų gyvenime. Neatsiejami mūsų kasdienio gyvenimo daiktai, tokie kaip maisto pakuotės, drabužiai, baldai, transporto priemonės, statybinės medžiagos ir net atsarginės mūsų kūno dalys, kaip protezai ir dantų plombos, yra pagaminti iš plastiko.

Skaityti daugiau