2023 m. sausio mėnesį startavo projektas „NonHazCity 3“, daugiausiai dėmesio skiriantis statybų sektoriui ir į veiklas įtraukiantis architektus, statybų bendroves, konsultantus, savivaldybes ir privačius asmenis. Pavojingos medžiagos statybinėse medžiagose bus identifikuotos ir informacija bus prieinama visiems jų ieškantiems. Savivaldybių lygmeniu bus parengti ekologiškų produktų pirkimo strateginiai valdymo planai. Taip pat bus paruoštos brošiūros, vadovai ir informaciniai lankstinukai profesionalams bei suinteresuotiems asmenims. Projektas „NonHazCity 3“ sprendžia ryšį tarp žiedinės ekonomikos, klimato neutralumo ir išmaniųjų statybinių medžiagų pirkimų.

Daugiau apie „NonHazCity 3“

Ankstesnieji „NonHazCity“ projektai:

  • Pirmasis„Interreg“ programos finansuojamas projektas „NonHazCity“ (3/2016 – 2/2019) siekė pademonstruoti galimybes sumažinti pavojingų cheminių medžiagų išmetimą į Baltijos jūrą. Daugiausia dėmesio buvo skirta mažos skalės teršėjams miestų teritorijose, kurių neįmanoma kontroliuoti tradiciniais vandens valymo ir tvarkymo būdais, privatiems namų ūkiams, savivaldybių įmonėms ir įmonėms, prijungtoms prie miesto nuotekų gamyklų.
  • 2019 m. rugpjūčio startavo antrasis „NonHazCity“ etapas – „NonHazCity“ patirties pritaikymas miestuose: privačių ir profesionalių naudotojų gebėjimų stiprinimas cheminių medžiagų naudojimo mažinime ir rizikos valdyme“.

Šioje svetainėje pateikiamos išvados ir publikacijos. Čia taip pat pristatomi ankstesnio projekto „LIFE BaltInfoHaz“ (2011–2015 m.) ir jo kampanijos „Pagalvok, kai perki“ rezultatai.

Kampaniją „Pagalvok, kai perki“ inicijavome, nes esame įsitikinę, kad išmintingai renkantis kasdienius produktus galima išvengti ar bent jau sumažinti pavojingų cheminių medžiagų keliamą riziką. Mes retai susimąstome apie tai, kad kiekvieną iš mūsų nuolat veikia daugybė cheminių medžiagų. Jų yra dantų pastoje ir šampūne, kuriuos naudojame kasdien, taip pat drabužiuose, virtuvės induose, balduose ir net vaikų žaisluose. Kai kurios iš šių medžiagų gali būti pavojingos sveikatai ir aplinkai. Šios medžiagos mus veikia tiesiogiai per naudojamus gaminius ir per orą, geriamą vandenį bei maistą. Kaip vartotojai mes taip pat esame iš dalies atsakingi dėl to, kad pavojingos cheminės medžiagos naudojamos mūsų produktuose ir per juos patenka į gamtinę aplinką. Turime galią keisti rinkos pasiūlą išmintingai rinkdamiesi gaminius ir tokiu būdu darydami spaudimą gamintojams.